Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 20-10-2017, rocznicę śmierci obchodzą (104)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ZOBEL FRIEDRICH - - 1917-10-20 - Czerwony Kościół wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
ZELL FERD. MUSK. 7. KOMP. RES. INF. REGT. 2 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ZANETTO FRANCESCO SOLD. 6.ALP. 1917-10-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888- - -
WODOK LEOPOLD - - 1915-10-20 - Bargłówka wieś, gm. Sośnicowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WIKA JÓZEF - - 1918-10-20 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1896-02-17 - -
WEINELT OTTO - - 191?-10-20 - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WASITSCH SPASOJE SERB.GEF. - 1916-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
TUDOVICA JON GEM/RUMUNIA I.R.80 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
TRAPPEIN WILH. - INF. REG. 162 1918-10-20 - Drzonów wieś, gm. Świdnica, pow. zielonogórski lubuskie 1899-07-15 - -
TOBIASIEWICZ FERDINAND FUHRMANN TAB.DIV. ? 1914-10-20 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
SZAPOSZNIKOW MIKOŁAJ SZRG. JBN. ROB. BTL. 60 1916-10-20 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 803
STOSCH THEODOR - - 1914-10-20 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
STEPANOW NIKIFOR OFF.STELLV/ROSJA I. R. 2 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
STEINPEL F. - - 1914-10-20 - Legnickie Pole wieś, gm. Legnickie Pole, pow. legnicki dolnośląskie - - -
STANULLA JOHANN - - 1914-10-20 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
STANULLA KARL - - 1914-10-20 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
STANIK JÓZEF - - 1915-10-20 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
SKLORZ PAUL - - 1915-10-20 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Sarnau / Sarnów -
SKALA JOHANN INF. I.R. 99 1915-10-20 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1885 LISNITZ -
SCHUSTER F. - L.J.R. 229, 8 K. 1914-10-20 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
SCHITILIN TIMOFEI RUSS. INF.REGT.41.11.KP. 1915-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
SCHENOW WASSIL GEM/ROSJA I.R.109 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
SAWRYT JOSZKO GEFREITER  - 1914-10-20 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
RYBKA PROKOP GEM/ROSJA I.R.21 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROSENER KURT - I.R. 74 1918-10-20 - Kamieniec Ząbkowicki wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie 1893-02-11 ELBING I. WESTPR. -
RIGIE JON GEM/RUMUNIA I. R. 7 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RESCHER PAUL - - 1914-10-20 - Kiełczów wieś, gm. Długołęka, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
REIDKO NIKOLAJ RUSS. - 1914-10-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RAASCH FRIEDBERT KANON. - 1918-10-20 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
PROKAZIN TEODOR RUSS. - 1914-10-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
PREUFS EMIL - - 1918-10-20 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Schneidemühl Hauland / Piłka -
PFEIFFER A. KAN. - 1918-10-20 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
PETAK BORYS - - 1914-10-20 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
PAWLASSEK FRANZ - - 1914-10-20 - Pietrowice Wielkie wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
PASTUCHOW LUKA GEM/ROSJA I.R.18 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
PAPE G. RES. 2. KOMP. RES. INF. REGT. 2 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
PAFONIK - RUSS. - 1914-10-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
NEHLERT REINHOLD - - 1919-10-20 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1884-09-22 - -
MICHALSKI BRONISŁAW ŻOŁNIERZ POLSKA ORGANIZACJA WOJSKOWA 1918-10-20 - Lipno I wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie 1896-11-01 - Rozstrzelany przez Niemców
MEYER J. WEHRM. 11. / LDW. INF. REGT. 76 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
MAROHN H. WEHRM. 12. / RES. INF. REGT. 34 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
MAGERSCHINSKI ANTON - - 1917-10-20 - Grzęda wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - - -
LUKASZAITYS BOLESLAW - - 1914-10-20 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
LUDEKUS PAUL SIERŻANT - 1915-10-20 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
LUCESOLI ALESSANDRO CAP. MAGG. 212.FANT. 1918-10-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-04-29 - -
LUBITZ FRITZ - - 1914-10-20 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
LOCH PETER - - 1915-10-20 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
LISZASZENKO GREGORI RUSS. - 1914-10-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
KUTZNER ERICH - - 1914-10-20 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
KUNDRASZOW JWAN RUSSE ART.BRIG.2  1914-10-20 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
KÜHILER JOSEF - - 1915-10-20 RUSSL. Niedamirów wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
KRAUSE ERNST - - 1918-10-20 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
KR??TMOLH FRIEDRICH - - 1914-10-20 - Żórawina II wieś, gm. Żórawina, pow. wrocławski dolnośląskie 18?9-12-21 Weigwitz -
KR? WILHELM GREN[ADIER] - 1917-10-20 Fra[nkreich] Chomino wieś, gm. Świerzno, pow. kamieński zachodniopomorskie 1920-08-24 - nagrobek betonowy
KORNAS ALOIZY - - 1917-10-20 - Ornontowice wieś, gm. Ornontowice, pow. mikołowski śląskie 1894-04-10 Ornontowice -
KOPETSCH PAUL KAN. - 1918-10-20 - Waplewo I wieś, gm. Olsztynek, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
KONDRASCHKO NIKITA UTFZ/ROSJA I.R.285 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
KOBYLKA ADAM GEM/ROSJA I.R.I. 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
KAIN ADAM MUSKETIER - 1916-10-20 - Łeba miasto, gm. Łeba, pow. lęborski pomorskie - Czarnowske-Żarnowska - obelisk
KAERCHER ALBIN MUSKETER R.J.R. 229, 6 K. 1914-10-20 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
KACHEL JOHANN - - 1915-10-20 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - SŁUPSKO -
JOWANOWITSCH LUBISOW GEM/SERBIA I.R 18 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
JOSITSCH DIMIAN SOLDAT 4.KOMP.9.SERB.JNF.RGT. 1916-10-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie - - -
JOHN HERMANN - - 1914-10-20 - Jastrzębia wieś, gm. Góra, pow. górowski dolnośląskie - - -
JENDROLIK GEORG - - 1915-10-20 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Tost / Toszek -
HORWATH ISTVAN INFANTERIST / HONVED H.I.R. 20 1914-10-20 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
HOLEWA AUGUST - - 1917-10-20 - Kędzierzyn-Kożle - Cisowa miasto, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
HOBSON A.E. PRIVATE / WLK.BRYTANIA Durham Light Infantry 1918-10-20 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
HETMICH HANS RTMSTR. D. REG RES. AV. ABT. 50 1914-10-20 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
HEITER MALITTA - - 1917-10-20 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - Dziecko, cywilna ofiara wojny
HARDER K. RES. 7. / RES. INF. REGT. 9 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
HANDKE JOH. SCHUTZE - 1918-10-20 - Ługi (lubuskie) wieś, gm. Otyń, pow. nowosolski lubuskie - - -
HAIDUK JOHANN - - 1918-10-20 - Dziedzice wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
HA?????? HERM. - - 1916-10-20 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
GRÜNER ERNST MASCHINIST MAR.LUFTSCH.ABT. 1917-10-20 - Rozumice wieś, gm. Kietrz, pow. głubczycki opolskie - - -
GRÜNDEMANN FRANZ GRENADIER - 1915-10-20 Osten Rarwino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki (niem. nazwa Rarfin) zachodniopomorskie - Sager-Zagórze -
GOLMANOWSKI FRANCISZEK - - 1918-10-20 Limburg w lazarecie Skarlin wieś, gm. Nowe Miasto Lubawskie, pow. nowomiejski warmińsko-mazurskie - - -
GLOWANIA LEOPOLD - - 1918-10-20 - Jemielnica wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
GIELNIK OTTO GEFREITER - 1916-10-20 - Góra Św. Anny wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
GIBIEC FRANZ KUTSCHER - 1914-10-20 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1866 WAPIENICA -
GEWZ R. UFFZ. 8. / RES. INF. REGT. 9 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
GARDEJEW STEPAN GEM/ROSJA I.R.15 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
GALLERT PAUL - - 1918-10-20 - Korelicze wieś, obwód grodzieński, rejon korelicki Pogranicze - - -
FRANCIS E.B. 363210 PRIVATE ROYAL SCOTS 1918-10-20 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
FELKE AUGUST - - 1917-10-20 - Psary (dolnośl) wieś, gm. Wisznia Mała, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
FACHE ADOLF - - 1918-10-20 - Głoska wieś, gm. Miękinia, pow. średzki dolnośląskie - - obelisk
DODONOW PAUL GEFR/ROSJA I.R.243 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
DITTRICH RUDOLF - - 1914-10-20 BEI GRAJEWO Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
CAZZATO COSIMO SOLD. 15.BERS. 1918-10-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1880- - -
CASTELLIN GIULIO SOLD. 252.FANT. 1918-10-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889- - -
BÝK WINCENTY INF. K.K.L.I.R. 90 1914-10-20 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
BROCKMULLER FR. MUSK. 6. / LDW. INF. REGT. 76 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
BORODIN - RUSSE - 1914-10-20 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - FURS FATRLAND 
BEHLING FR[IE]DR[ICH] M[U]SK[ETIER] - 1916-10-20 - Kołtki wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
BECKER K. GEFR. 2. KOMP. LDW. INF. REGT. 76 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
BAUMGARDT MAX MUSK. - 1914-10-20 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
BARTOS WENZEL KAN. L.F.H.DIV. 26 1914-10-20 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1874 - -
BAGANTIMOW GOLLANTIN RUSS. GEM. TATARI I.R. 5 6 KP. 1918-10-20 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1882-01-15 NOWOKOTY -
ARTIMNOW GLERET RUSSE TANRW.GREN.R.G.  1914-10-20 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ANDREI CONSTANTIN GEM/RUMUNIA I. R. 23 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
ANDRASOW JEGOR GEM/ROSJA I.R.207 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
AJUPOW SAGADIN RUSS. - 1914-10-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ADLER JOSEF - - 1914-10-20 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
??ORCHER?? - - - 1915-10-20 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -

Powrót do strony głównej